sobota, 26 września 2009

0310 C/U Festival Closing Party with Andres Garcia @ CBA

cialo/umysl,c/u,dZ detroitzdroj,detroitzdroj,andres garcia,bshosa


8. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł odbywa się pod hasłemżycie w tańc/u. Życie rozumiane jako wkład doświadczenia osobistego tancerzy i choreografów w spektakle oraz życie jako silna energia będąca impulsem do tańca i przenikająca tędziedzinęsztuki. Oficjalne closing party to doskonały momentaby każdy z nas zadał sobie pytanie o swoją tożsamość - osobistą, artystyczną, społeczną i narodową w tańcu. Aby to Państwu ułatwić, do występu zaprosiliśmy autora muzyki do sztuki "O Avesso Do Avesso", a także warszawskiego DJ'a - bshosę. Obaj na tle videoartu przedstawią kolaż elektronicznych brzmień - minimalistycznych, niebanalnych i nieoczywistych, a jednocześnie ekstremalnie tanecznych. Po udanym Festiwalu odłóżmy na bok podział na role twórcy i widza - niech każdy z nas stanie się współtwórcą i współwykonawcą zatopienia w tańcu.

Andres Garcia produkuje muzykę elektroniczną.
Całe jej spektrum - od muzyki filmowej przez klasykę aż po minimal techno - wszystko co kojarzy się z tańcem, ekranem, przyjemnością słuchania i kontemplacją.

Przygodę z muzyką rozpoczął już jako dziecko na podarowanym przez dziadka fortepianie. Z biegiem lat zainteresowanie jazzem pcha go w ręce twórczości Herbiego Hancocka i Joe Zawinula, tym samym otwierając nieskończone możliwości świata syntezatorów. Jako 17-latek zostaje przyjęty do elitarnego Geneva Conservatoire Populaire.

Jego zainteresowania jako twórcy są zróżnicowane i oscylują od muzyki folk, poprzez muzykę filmową i teatralną, aż po parkietową minimalistyczną elektronikę.
Dzięki całkowicie oryginalnemu podejściu do muzyki i kompozycji do tej pory udało mu się skomponować podkłady muzyczne do ponad 40 wielkich produkcji, w większości wystawianych międzynarodowo, a z założoną przez siebie grupą I Mericani objeżdża cały świat, prezentując olśniewający repertuar z pogranicza folk, jazzu i rocka. Grupa wydaje cztery doskonale przyjęte albumy, a wszystkie z nich nagrywa, mixuje i produkuje Pan Garcia.

Szybki rozwój i internacjonalizacja genewskiej sceny muzycznej dają Andresowi jako dojrzałemu twórcy możliwość współpracy z producentami z innych muzycznie krain. Owoce tych kolaboracji oglądają światło dzienne nakładem tak uznanych wytwórni płytowych jak Imploz, Num czy Toys for Boys (z Quenum) . Bardzo udany odbiór ze strony DJ-ów i mediów prowadzi do tego, że z propozycją współpracy zwracają się takie tuzy jak Paris the Black Fu z Detroit Grand Pubahs (owocem wydawnictwo dla francuskiego Logistics), czy też mistrz szalonego microfunku spod znaku Perlon - Martin Schopf, szerzej znany jako Dandy Jack. Ich wspólny duet John Keys szybko zyskuje sławę zwariowanymi występami na żywo gdzieś pomiędzy techno i cumbią, z zastosowaniem maszyn, komputerów i akordeonu, Gentlemani objeżdżają największe światowe festiwale i kluby, a owoce swojej pracy publikują min. na londyńskim Crosstown Rebels i kolońskim Treibstoff.

W chwili obecnej Andres komponuje i produkuje na potrzeby teatru, baletu, rozkręca brazylijski baile-funkowy projekt z wokalami i raperami, wydaje dla Conaisseur i Alphahouse, a już na dniach do sklepów trafi jego najnowsza kolaboracja z duetem Los Updates - zatytułowana "Ballad", a wydana nakladem berlińskiego Kalkpets. Warto jednocześnie zaznaczyć, że Andres jest prawdziwym performerem i bogactwo jego muzycznej biografii znajduje w żywiołowych występach live prawdziwe odzwierciedlenie.

www.andresgarcia.ch
www.myspace.com/andresgarciach

Michał bshosa Brzozowski - DJ, producent, dziennikarz, ambasador galaktyki detroitZDRoJ w Warszawie. Zwierzę medialne w wiecznej podróży, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jego sety to eklektyczna selekcja dynamicznej i wkręcającej elektroniki. Regularnie występuje na festiwalach i w klubach w Polsce i poza jej granicami. Produkuje filmy, reklamy, muzykę i wydarzenia. Muzyka jego autorstwa pojawia się min. w filmie Łukasza Barczyka, na płytach wytworni Scape i Sony Music, czy też w wielu produkcjach reklamowych. Człowiek z misją - w ciągłym biegu.

www.myspace.com/bshosa

detroitzdroj.blogspot.com

03.10 C/U Festival Closing Party with Andres Garcia @ CBA

starring:

Andres Garcia (Aphahouse, Kalkpets, Crosstown Rebels, Logistic //Geneva) - LIVE
bshosa (detroitZDRoJ //Warszawa)

video : Mikrokino

start. 22, entry 15 pln.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz