niedziela, 1 maja 2011

06.05 Berlin-Warszawa NightNa Berlin-Warszawa Night zaprezentuje się czołówka berlińskiej i warszawskiej sceny elektronicznej min. Âme, Ruede Hagelstein, Matt John, Jacek Sienkiewicz, Pol_On, bshosa i inni. Oprócz typowych berlińskich brzmień klubowych oprawę okrasi występ "jednoosobowej orkiestry" - Rico Loop’a, taneczno-kabaretowy performance autorstwa berlińskich Mikadonautów oraz instalacje, video-art i mapping grupy Modul8.

ÂME | LIVE de / Sonar Kollektiv, Innervisions
MATT JOHN | de / Minus, Perlon
RUEDE HAGELSTEIN | de / Souvenir, Lebensfreude
RICO LOOP | LIVE de
SEBO & MADMOTORMIQUEL | de / Bachstelzen
JAN MIR | de / Claquer Records
KURIOSE NATURALE | de / Ritter Butzke
DUERRER STUBEN | de / Ritter Butzke
JACEK SIENKIEWICZ | LIVE pl / Cocoon, Recognition
POL_ON | LIVE pl / Freerange, Get Physical
BSHOSA | pl / detroitZDRóJ, Roxy
DR DIP | pl / detroitZDRóJ
KOSMA & BOBBY | pl / Warsaw Calling
MICHAL WOLSKI | pl / Minicromusic

06.05 1500m2 Solec 18 Wawa, start 22, entry 15/20

Kolektyw Âme tworzą Kristian Beyer i Frank Wiedemann, pochodzący z Karlsruhe, w Niemczech. Wspólnie z Henrikiem Schwarzem i Dixonem tworzą berlińską wytwórnię Innervisions. Ich głębokie i inteligentne brzmienia leżą gdzieś na skrzyżowaniu Detroit, Chicago, Nowego Jorku, Berlina i Paryża. Pierwszy singiel Âme - „Sarari / Hydrolic Dog” pojawił się w 2003 roku, „Rej” okazał się być największym hitem światowych parkietów 2006 roku… Kolejne wydawnictwa i albumy sprawiły, że są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli nurtu deephouse i detroit.

Matt John (Bar25, Perlon, M_nus) pojawił się znikąd w 2006 roku nagle, poprostu. Wydał pierwszą EPkę dla klubu legendy Bar25 i drugą dla Perlon i świat zwariował na jego punkcie - został światowym rezydentem Circo Loco, a po jego usługi zarówno DJskie jak i producenckie zgłosił się Richie Hawtin i jego imperium M_nus. Matt tworzy muzykę trudną - minimalistyczną i skomplikowaną, jednocześnie tajemniczą i hipnotyczną - jest jednym z bardziej orginalnych i niepowtarzalnych artystów klubowej sceny. Ze swoimi występami zwiedził już cały świat od Kolumbii po Japonię - w Polsce wystąpi po raz pierwszy.

Ruede Hagelstein (Souvenir, Lebensfreude) - nazywany prawdziwym synem miasta Berlina Ruede przewija się w scenie muzycznej miasta już od lat - czy to jako dziennikarz muzyczny magazynów Groove i Flyer, czy współwłaściciel wytwórni Lebensfreude, czy też DJ rezydent klubów Bar25, Watergate, wreszcie jako producent, który już od lat karmił publiczność charakterystycznym brzmieniem. Można zdecydowanie powiedzieć, źe lata 2010-11 to zdecydowanie jego czas - „Embezzle me” czy „Emergency” to hity wagi ciężkiej i bądźcie pewni, że szczególnie ten drugi naznaczy letnie festiwale ...

Jacek Sienkiewicz nie bez kozery nazywany jest ojcem chrzestnym polskiej sceny elektronicznej. Na szerokie wody wyplynal w 2002 stając się pierwszym artystą, który wydał autorski album nakładem Cocoon. Do dzis dnia dla frankfurckiej wytworni wydal lacznie 4 albumy, trafiajac na playlisty i remixujac najwieksze postaci sceny. Pomimo światowych sukcesów przede wszystkim skupia się na prowadzeniu Recognition Records, której katalog dobiega już 30 wydawnictw, jest wytwórnią nastawioną na jakość, wyobraźnię i bezkompromisowość, od ponad dekady redefiniując muzykę znaną niegdyś jako "techno".Zawsze gra "live", zaś każdy koncert przynosi nowe zaskoczenia i idee. Występował dotąd na największych światowych festiwalach - Nature One, I Love Techno, Awakenings, Detroit Fuse Festival, Mutek czy Transmediale - jednocześnie nie unikając awangardowych, eksperymentalnych imprez.

Jacek On The Road - Recognition Mix by Recognition
Pol_On to warszawski duet, ktory od 2007 roku tworzy szeroko pojeta muzyke house. Debiutowali na lamach Channels Records, szybko dolaczajac kolejne wydawnictwa oraz kooporacje z przyjaciolmi z Catz n Dogz dla Get Physical oraz Mothership. Szlachetne brzmienie sprawily, że Freerange, Pets, Outils du Connaisseur , Compost, Systematic, Plastic City, Upon You, Raw Cutz to tylko niektore wytwornie, ktore mialy okazje wydac Warszawiakow. W chwili obecnej duet duzo remixuje, występuje i wydaje, coraz smielej mysląc o rozpoczęciu pracy nad swoim pierwszym albumem dla brytyjskiego Freerange Records.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz